Sobota, 26. 05. 2018 r., Im.: Eweliny, Jana, Pawła
Sobota VII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Filipa Nereusza

Archiwum

Nabożeństwa majowe

Z początkiem maja wiąże się długa w Polsce tradycja nabożeństw do Najświętszej Maryi Panny. W wielu miastach i wsiach ludzie zbierają się pod kapliczkami lub figurami Maryi, często w obecności księdza śpiewając pieśni maryjne oraz odmawiają Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Nie inaczej było w Mórkowie.

2018-05-23 | więcej »

Wizyta w Morasku

3 maja mieliśmy okazję uczestniczyć na Mszy świętej sprawowanej przez bp. Wiesława Lechowicza w intencji Polonii Zagranicznej w siedzibie głównej Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.

2018-05-03 | więcej »

Zjazd Rodziców

W weekend 28 – 29 kwietnia, już po raz drugi gościliśmy naszych rodziców.

2018-04-29 | więcej »

Tydzień Biblijny

W dniach 15-21 kwietnia nasza wspólnota nowicjacka włączyła się w obchody „Tygodnia Biblijnego”.

2018-04-21 | więcej »

Profesja wieczysta

Ostatni dzień Oktawy Wielkanocnej jest w Towarzystwie Chrystusowym jedną z najważniejszych chwil. W tym dniu szeregi Chrystusowców są zasilane o nowych profesów wieczystych. Dozgonne śluby zakonne na ręce Przełożonego Generalnego ks. Ryszarda Głowackiego SChr składali: kl. Karol Baj, kl. Maksymilian Ślusarczyk, kl. Roman Melnyk, kl. Michał Armatys oraz brat Tomasz Dylla. 

2018-04-08 | więcej »

Urodziny ojca Franciszka

Dzień 7 kwietnia w naszym domu okazał się uroczysty nie tylko z powodu oktawy Wielkanocy, ale także z powodu świętowania 75. urodzin ks. Franciszka Gałdysia.

2018-04-07 | więcej »

Imieniny Przełożonego Generalnego

3 kwietnia ściągnął do Domu Głównego w Poznaniu dużą liczbę Chrystusowców, a także wszystkich mieszkańców domu nowicjackiego, a powodem tego były imieniny Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszarda Głowackiego SChr.

2018-04-03 | więcej »

Wielkanoc w nowicjacie

Nowicjusze Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczęli jutrznią oraz śniadaniem wielkanocnym, przed którym ks. Magister dokonał poświęcenia pokarmów. Po śniadaniu i ,,zatarciu po nim śladów” wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św., po której mieliśmy okazję uczestniczyć w orędziu Wielkanocnym papieża Franciszka, w czasie którego udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi. Po obiedzie nowicjusze udali się na standardową niedzielną przechadzkę, a dzień zakończyli wspólną rekreacją oraz indywidualną modlitwą.

2018-04-02 | więcej »

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim naszym Bliskim - Rodzicom, Rodzeństwu, Rodzinie, Przyjaciołom, Drogim Czytelnikom naszej strony - pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne.

2018-04-01 | więcej »

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna

W naszej wspólnocie nowicjackiej wielką sobotę spędziliśmy na adoracji Pana Jezusa w grobie Pańskim, czuwając i oczekując Jego zmartwychwstania oraz na ostatnich przygotowaniach do świąt, by móc przeżyć je jak najuroczyściej.
Wieczorem, o godz. 20:00 w kaplicy w Lipne, uczestniczyliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej.

2018-03-31 | więcej »
1 [ 2 ] [ 3 ] ... [ 73 ] [ 74 ] [ 75 ] następna >>>