Poniedziałek, 16. 07. 2018 r., Im.: Eustachego, Mariki, Mirelli
Poniedziałek XV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

Archiwum

Profesja wieczysta

Ostatni dzień Oktawy Wielkanocnej jest w Towarzystwie Chrystusowym jedną z najważniejszych chwil. W tym dniu szeregi Chrystusowców są zasilane o nowych profesów wieczystych. Dozgonne śluby zakonne na ręce Przełożonego Generalnego ks. Ryszarda Głowackiego SChr składali: kl. Karol Baj, kl. Maksymilian Ślusarczyk, kl. Roman Melnyk, kl. Michał Armatys oraz brat Tomasz Dylla. 

2018-04-08 | więcej »

Urodziny ojca Franciszka

Dzień 7 kwietnia w naszym domu okazał się uroczysty nie tylko z powodu oktawy Wielkanocy, ale także z powodu świętowania 75. urodzin ks. Franciszka Gałdysia.

2018-04-07 | więcej »

Imieniny Przełożonego Generalnego

3 kwietnia ściągnął do Domu Głównego w Poznaniu dużą liczbę Chrystusowców, a także wszystkich mieszkańców domu nowicjackiego, a powodem tego były imieniny Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszarda Głowackiego SChr.

2018-04-03 | więcej »

Wielkanoc w nowicjacie

Nowicjusze Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczęli jutrznią oraz śniadaniem wielkanocnym, przed którym ks. Magister dokonał poświęcenia pokarmów. Po śniadaniu i ,,zatarciu po nim śladów” wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św., po której mieliśmy okazję uczestniczyć w orędziu Wielkanocnym papieża Franciszka, w czasie którego udzielił błogosławieństwa Urbi et Orbi. Po obiedzie nowicjusze udali się na standardową niedzielną przechadzkę, a dzień zakończyli wspólną rekreacją oraz indywidualną modlitwą.

2018-04-02 | więcej »

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim naszym Bliskim - Rodzicom, Rodzeństwu, Rodzinie, Przyjaciołom, Drogim Czytelnikom naszej strony - pragniemy złożyć serdeczne życzenia świąteczne.

2018-04-01 | więcej »

Wielka Sobota i Wigilia Paschalna

W naszej wspólnocie nowicjackiej wielką sobotę spędziliśmy na adoracji Pana Jezusa w grobie Pańskim, czuwając i oczekując Jego zmartwychwstania oraz na ostatnich przygotowaniach do świąt, by móc przeżyć je jak najuroczyściej.
Wieczorem, o godz. 20:00 w kaplicy w Lipne, uczestniczyliśmy w liturgii Wigilii Paschalnej.

2018-03-31 | więcej »

Wielki Czwartek

W Wielki Czwartek do godzin popołudniowych trwały przygotowania do świąt: sprzątaliśmy dom, jego otoczenie, dekorowaliśmy kaplicę i refektarz.
Po południu celebrowaliśmy Dzień Kapłański wraz z wszystkimi kapłanami rezydującymi w Nowicjacie i z miejscowym proboszczem Zbigniewem Dobroniem.

2018-03-29 | więcej »

Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu

24 marca nowicjusze mieli okazję po raz pierwszy oglądać Misterium Męki Pańskiej. Misterium było zorganizowane na poznańskiej Cytadeli po raz 20. i jak zwykle przyciągnęło sporo widzów.

2018-03-24 | więcej »

Droga Krzyżowa

W piątek, 23 marca, uczestniczyliśmy w parafialnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której droga biegła z Mórkowa do Lipna.

2018-03-23 | więcej »

Rekolekcje wielkopostne

Wczoraj we wspólnocie nowicjackiej rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne.

2018-02-22 | więcej »
<<< poprzednia [ 1 ] 2 [ 3 ] ... [ 74 ] [ 75 ] [ 76 ] następna >>>